English English | | | | | | |
  -
.     .     (   ) (   )

:    . : , 2008. 7. . 169-172. ISSN 1993-5552.
: -
| | |

.

, , ,

 . .



PDF. PDF- .

 

:
  1. . . // . : . . . . - : - , 2001. - . 2. - . 14-37.
  2. . . // VIII " ". - , 1992. - . 95.
  3. . . // . . - 1995. - 887. - 95. - 28 .
  4. . . , // . . - 1995. - 888 - 95. - 21 .
  5. . . , , // . : . . . . - : - , 2008. - . 6. - . 35-45.
  6. Newhaus S. Bifurcations and Stability of Families of Diffeomorfisms / Newhaus S., Palis J., Takens F. // Publ. Math. IHES. - 1983. - V. 57. - P. 5-71.

| | |

2006-2018

, : krav.ru